Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.05.2011 19:37:52 

...vlastikův pravidelně nepravidelný blog...

...prosincový blog...

Prosinec


  1. prosinec 2008       "Láska je přání dávat." Bertold BRECHT   

Začal prosinec. Do vánoc 23 dnů. Radost má dcera a i dospělý syn se těší, že pod stromkem určitě něco najde. Vždyť byl docela hodný. Co na tom, že při konverzaci se mnou používá v průměru 3 slova děnně. Dobrý, pohoda a nic. Chtěl bych od toho trošku vyvětrat hlavu. Potřebuju to. A ejhle, moje myšlenky zabloudily zpět do léta. Zase to všechno vidím. Prostě miluju Chorvatsko, teplo, moře... 


Moře myšlenek                                               

Myšlenky jak bárky plavou,
mořem,mojí hlavou,
myšlenky jak racek křičí,
vzpomínky, ty nejdou zničit,
myšlenky jak slunce pálí,
jsou naše, tu i v dáli. 
                                      




         


 
  2. prosinec 2008   "Manažeři! Nedělejte nic, co může pracovník udělat sám." R.K.SPRENGER



Původně jsem neměl v úmyslu dnes psát. Jenže ta pravá "tvůrčí" atmosféra mě utvrdila v tom, že bych měl. Koneckonců od toho blogy jsou. Je závěr roku. Místo toho, aby se někteří kolegové uvolnili a byli trošku nad "věcí", tak ... hmm ... i přes napjaté termíny, za jejichž dodržení mnohdy nemůžeme...stresují čili stav - VŠECHNO VYLEJT - přechází do fáze - ASI VÍTR. Jenže jsme jen lidé. A já nechápu, že to NECHÁPOU. A právě v tomto shonu oceňuji, že navzdor událostem a osudu, který teď stojí proti nám, dokážeme mít v kanceláři smysl pro humor. A ten potřebný nadhled. Snažíme se, i když jsme jiní, takže to "už konečně pochopte". No. Hlavně bych to sem měl už vložit. Co? Přece jak se dá taky stresovat. Poslechněte si ... (spusťte)
                                                 
 
 
                         

                                                                                                           ...asi vítr...

 
  5. prosinec 2008    "Osud míchá karty, my hrajeme."  Arthur SCHOPENHAUER


 
Chtěl bych

Chtěl bych pod okny stát,
chtěl bych v dešti jít,
chtěl bych krásně se bát,
chtěl bych víno pít.

Chtěl bych dávat i brát,
chtěl bych rozdávat smích,
chtěl bych uzemnit zkrat,
chtěl bych odčinit hřích.




 
   6. prosinec 2008      "V životě dostaneš tolik, kolik dáš" Michael LeBOEUF


Přemýšlím co bych dnes okomentoval. Co bych sem napsal, aby z toho měli všichni něco. Svátek má Mikuláš, jenže já žádného neznám. Ten co se k nám dnes v noci nějak dostal do bytu, aby naplnil připravené punčochy, tak toho jsem neviděl. Kongres ODS mě nezajímá. Že prezident opustil tuto stranu už vůbec ne. Že si Česká pošta udrží monopol na zásilky do 50g. mě také moc nebere, neb jsem závislák na mailu. To co bych chtěl napsat je určeno jen někomu, takže to sem dát nemůžu. Jako vždy, ale pomoc přichází od dcery, která mi dělá DJku a hraje mi k poslechu. Tanec bych asi nezvládl. Pouští mi oblíbenou písničku Být stále mlád v podání Karla Gotta. Co asi za to bude chtít. Je mi to jasné. Opět vyjmenovaná slova. Dnes po s.

 Pan Robert Síkora (podobnost jmen je čistě náhodná).

Pan Robert Síkora je syn svého otce. Jako dítě sice vyrůstal ve skromných    poměrech, ale nikdy netrpěl nouzí. Rodiče se o něho starali vzorně. Byl vždy čistě oblečený a sytý. Jen mu jaksi nešlo na rozum, proč mají k jídlu stále samé maso a jen občas kousek sýra. Jenže on měl raději syrovou mrkev nebo kapustu. Ale vegetarián nebyl. I když o tom v sychravých večerech, když usychaly listy, mnohokrát přemýšlel. Jeho myšlenky ovšem k rozhodnutí nikdy nedospěly, protože ho z rozjímání vždy někdo vyrušil. Jednou to byla sýkora, jindy zase sýček. Myšlenky mu rušil i sysel, ale toho nikdy nezahlédl. Utekl. Zato velmi dobře zahlédl maminku jak utíká před syčící zmijí. No nic, řekl si Robert. Je čas jít. Bude večeře. Copak asi máme? Stejně to bude zase maso. Ach jo. Vzdychl. Vysypal z kapes písek a upaloval domů.


...pan Robert Síkora je ten vpravo a velmi
ochotně se nechal vyfotit...



   8. prosinec 2008       "Jestiže se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to přejde." Murphyho zákony

 
Dnes jsem si malinko přivstal. Už delší dobu chodím ráno přes zlínské náměstí, které se chystám vyfotit. A dnes by to mělo vyjít. Vstát jsem vstal. Na náměstí jsem došel a ..... Snad to vyšlo. Posuďte sami. Ono totiž, když si chcete něco vyfotit v noci, tak v tu chvíli se začne velmi rychle rozednívat. A naopak. Murphyho zákony fungují spolehlivě. 

 

                                            

...a ještě jedna malá zajímavost, našel jsem fotografii z 8. ledna 2005, kterou jsem pořídil z téměř stejného místa...
...najdete 5 rozdílů?...

 

  

    10. prosinec 2008        "Existují dva druhy mužů. Chytří a ženatí."


Do vánoc zbývá 13 dnů a letos poprvé nebudu shánět dárky na poslední chvíli. Sláva. Už je mám doma. A na tomto místě bych chtěl poděkovat Tomovi, který mi pro dceru pomohl sehnat to, o co si napsala Ježíškovi. Vlastně sehnal víc než si přála. Díky Tome. Radost bude veliká, to už vím. A pokud nevíte co pořídit vašim nejbližším vy, tak si klikněte na banner, třeba vás pak něco osloví. Ti chytří samozřejmě klikají na banner ...pro chytré...
Já osobně si přeji zdraví a ..., ale to řeknu jen tomu, koho se to týká. Jo a také si přeji být stále mlád... 



 




     13. prosinec 2008           "Přítel je druhé já." Zenon z Kritia


Včera jsme měli firemní večírek. Stručné konstatování, kterým bych možná mohl skončit, ale neskončím. Proč? Jednoduše proto, že se vydařil. Alespoň dle mého názoru. Byl jsem příjemně překvapen. Milými kolegy, zábavou, šéfem, a nakonec i sám sebou, neb jsem ranní ptáče a spát chodím velmi brzy. Díky skvělé atmosféře jsem vydržel až do 1:30 hod. Ovšem co na večírku bylo nejskvělejší, tak to byly balonky přání. Ten zážitek si budu velmi dlouho pamatovat. Chtěl bych ho nějak popsat, ale nejde to...to se musí zažít...to se musí vidět. Super nápad. Foto bohužel nemám (foťák v té době už byl v autě). Alespoň jsme pořídili video. Tak, jak se zpracuje, kousek ho sem dám. Ne, že by nebyly žádné fotky. Ony jsou, jen nemám souhlas k jejich zveřejnění a tak vkládám takové, které jsem pořídil cestou domů nočním Zlínem.

     


            
 
    18. prosinec 2008             "Moudřejší je líbit se člověku než lidem." Arión

Asi mě před vánocema bere sentiment nebo co. A navíc v práci vrcholí "vánoční shon" tak jsem se znovu jal prohlížet fotky z dovolené. Dělám to vždy, když je mi všelijak. Při prohlížení fotek jsem narazil na jednu, kterou jsem vyfotil, jak jinak, v Chorvatsku. Na tržišti. Zaujal mě tam tehdy obraz dívky u jejíhož výrazu se dalo stát douhé minuty. Jasný kýč místního umělce. Mě však inspiroval. Nechte se v tomto shonu inspirovat také.  
  

          

           O lásce

           Láska ta je plachá,
           to o ní psal už Mácha,
           láska krásně voní,
           každý touží po ní,
           láska to je pláč i smích,
           něžnost, krása, cit i hřích,
           láska je křehká květina,
           tvrdá i nevinná,
           láska je bouře i klid,
           řeka z níž lze pít.

 

 


  

 21. prosinec 2008 "Žijeme stále pro budoucnost - věčné ladění, a koncert nezačíná nikdy." Ludwig BORNE      


Číslo dne: 736
Pohled na parkoviště u supermarketů a hypermarketů mě donutil opustit město postižené "nákupním šílenstvím" a vydat se někam do klidu. Vzhledem k tomu, že dcera "hlasovala" pro místo kde by bylo alespoň trošku sněhu, tak jsem souhlasil. No, ale kam? Kde je sníh? Tedy alespoň poblíž. V případě informačního deficitu vždy pomůže internet. Zjistili jsme, že sníh najdeme v Hostýnských vrších. Takže jedeme do Bystřice pod Hostýnem. A odsud na Hostýn. Přiznám se, že nahoru jsme oba vyjeli autobusem. Tam na nás dýchla pravá zima a hlavně BYL TADY KLID A POHODA. 

     

       

Načerpal jsem tak sílu i když díky otevřeným stánkům a "otravné" dceři jsem o ni hned přišel. Ale i tak to bylo fajn strávené odpoledne. Svátky klidu, míru a pokoje by se měly strávit s klidnou myslí bez očekávání darů. Protože ten největší dar je zdraví. Věřte, že vím o čem píšu. 

                                                    

MILÍ ČTENÁŘI MÝCH STRÁNEK, AŤ UŽ SE VAŠE CESTY UBÍRAJÍ VLEVO ČI VPRAVO, PŘEJI VÁM, ABYSTE SE DO BUDOUCNOSTI DÍVALI VŽDY PŘÍMO.

Jo a to číslo dne je nadmořská výška Hostýna.

  
  
      24. 25. 26. prosinec 2008                               "Vánoce"



"Je jen na vás jak je prožijete."




         28. prosinec 2008    "Hořčice bez rostbífu nestojí za nic." Chico MARX



Nemám ve zvyku se chválit. Ale ono ani nejde o chválu, jen o sdělení. Vlastně se s vámi chci podělit o tu radost co mi poskytl Ježíšek. Totiž po letech vyslyšel má přání. Dlouho to byla nesplnitelná přání. Taková skromná, bezvýznamná a pořád nic. Až letos. Vždy jsem si přál vlastnit maják. Také jsem si mockrát přál loď. I zámek jsem si přál. Stačila by mi i kamenná soška na zahradu. Nakonec v současné celosvětové ekonomické krizi by mě potěšil třeba i páv. Přál jsem si to moc a moc. Vidíte a splnilo se mi to. Mám maják, mám loď, i soška se našla a páv snad přilétl sám. Nejvíc mě potěšil ten zámek. Je fajn. Z toho plyne ponaučení, že: Když si člověk něco moc přeje, splní se mu to. Věřte mi. Tak se kochejte nad těmi dary se mnou.   
 

        
 
         
  
                                           

Tak si něco přejte! Je to velmi snadné... Jo a veselého Silvestra!


 
       30. prosinec 2008     "Nikdy nepřicházej s problémem, u něhož neznáš řešení." Burkeho pravidlo


Zase skončil jeden rok. Nějak se ty roky zrychlují nebo zkracují. Co já vím. Sotva začne hned také končí. Je to jako kolotoči. Točí se z toho hlava. Člověk si ani nestihne zopakovat novoroční předsevzetí, pokud si tedy nějaké dal. A pokud si žádné nedal, nemá čas ani přemýšlet. V dnešním horoskopu mám, že bych měl bilancovat a poučit se z chyb. Hmm. Dobrá.  Jenže, cožpak ostatní chyby nedělají? Jasně, že dělají. Takže nejsem sám. A vybilancovat se dá cokoliv, třeba že jsem si letos nestihl koupit pozemek na měsíci. Proto se jdu kouknout jestli je tam ještě volné místo a tím pro mě končí rok 2008. Silvestrovské oslavy totiž nemusím. Ale ze mě si příklad neberte a bavte se. Uvidíme se v ...blogu 2009...

           


TOPlist