Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.05.2011 19:37:52 

...vlastikův pravidelně nepravidelný blog...

...lednový blog...

Obsah:

31. leden 2009
29. leden 2009
27. leden 2009
23. leden 2009
19. leden 2009
16. leden 2009        
14. leden 2009
11. leden 2009
  9. leden 2009
  6. leden 2009
  3. leden 2009
  1. leden 2009


 

 
  31. leden 2009   "Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu." M. GÁNDHÍ


K dnešnímu komentáři jsem si vypůjčil obrázek od své bývalé studenty. Je to kresba - úkol do psychologie. Mí studenti nemuseli psát náročná slohová cvičení, které stejně nikdo nečetl. Téma měli za úkol zpracovat kresebně. A tato studentka dokázala přesně vystihnout náladu člověka a převést ji do abstraktní formy.
Takže... skončil měsíc leden. A já se cítím přesně tak jako tučňák na obrázku. Skončil měsíc, který byl pro mě, a nejen pro mě, velmi vypjatý. Emoce však opadávají. Nové myšlenky se rodí. Začíná něco nového. A právě teď jsem si  uvědomil, že ve stínu mého "přeřazení" se odehrála páteční Radimova vernisáž fotografií. Neproběhla jako ta moje - fyzicky v jídelně firmy, ale "jen" na intranetu a internetu. Další sada hezkých fotek je tedy na světě a je již posuzována. Spustili jsme i dražbu nejhezčí fotky z první sady. Zprvu jsme si mysleli, a tipovali to na "boj" po 30ti korunách. Jenže aukci ve formě bleskových a vysokých přihazování jsme vůbec nečekali. Po necelé hodině se hodnota fotky vyšplhala na neuvěřitelných 1600 korun. To jsme opravdu nečekali. A jsme tomu rádi. Samozřejmě aukce ještě běží, ale i tak už teď moc děkujeme i za postižené děti.  
 
H. Pelikánová, Tělo a duše.
                                                                                                         ...zpět na obsah...


 
 
  29. leden 2009  "Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit."  Paulo COELHO

Pochopil jsem, že nechápu.

Dlouho jsem přemýšlel jestli sem můžu napsat to co chci napsat. Aby to nevypadalo jako stížnost. Ale pak jsem si řekl, že je to za prvé můj blog a blogy jsou tu pro vyjadřování názorů a za druhé je to "blog o životě" , tak sem patří všechno. Ne jen to hezké. Ne jen to pozitivní. Ne jen úsměvy. Ale i to co mě nebo mé okolí trápí. Nestěžuji si na tomto místě. Snažím se brát život takový jaký je. Tak jak to všechno přichází. Jak to leží a běží. Bohužel někdy to nejde. A to se stalo zrovna teď. Opravdu některé věci jsou nad moje chápání. A nejenom moje chápání. Prostě jsem měl práci, která byla zároveň mým koníčkem. Práci, kterou jsem měl rád. Práci kreativní. Práci v marketingu. Práci, o kterou jsem v několika málo hodinách přišel. O to víc je to k nepochopení, že jsem nepřišel o zaměstnání. Nemusím na úřad práce. Nemusím mít nervy těch co přišli o obživu. Já jsem byl "jen" přeřazen na místo, o jehož náplni nevím téměř nic. Nechápu jak tam můžu být užitečný. Není to moje parketa. Chápu, že zaměstnavatel snižuje náklady, chápu že mu utíkají peníze jinde a potřebuje přeskupit tam lidi. Ano můžete si říct, co chce, pořád je na tom dobře. Má zaměstnání. A s tím i dokonce souhlasím. Já jsem chtěl jen říci, že jsem marketing kvalifikovaně vystudoval na vysoké škole, že jsem v marketingu odvedl kus práce, že jsem byl správný člověk na správném místě, že jsem byl spokojený zaměstnanec, tudíž jsem dosahoval vysokých výkonů, že jsem tu práci měl rád, že jsem ji měl jako koníčka... Prostě jsem se seberalizoval. To přece je ta nejvyšší forma, při které by zaměstnavatel měl být nadšen, měl by jásat, že má takové zaměstnance. Tudíž nechápu, že zaměstnavatel nechápe, že motivovaný zaměstnanec mu přinese daleko víc než.... Hmmm. Zřejmě se pan Maslow mýlil a všechny jeho teorie o potřebách člověka jsou chybné. Promiňte, ale nechápu. Tedy pokud je mezi vámi někdo, kdo chápe, že nechápu a ví co s tím, napište.  

   
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/cs/6/6e/Maslow-pyramida_potreb.gif          http://dumfinanci.cz/images/original/maslow.jpg
                                                                                                                                                                       


                                                                                                                                                            ...zpět na obsah...

 

 
  27. leden 2009  "Ženy nutno milovat takové jaké jsou, anebo žádné." Louis de BOISSY


   
    Písmenko

   
Maličké písmenko mění svět,
    slovíčka skládá do milých vět,
    z rudé růžový je pak květ,
    a hodin je málo možná pět...

    Sluníčko

    Říkáš mi něžně sluníčko,
    díváš se přitom do dáli,
    zlobíš mě, ale maličko,
    a ptáš se zda-li,
    mé srdíčko,
    pálí.


                                                                                                                                                               ...zpět na obsah...

 

 
 23. leden 2009  "Kdo začal, půl díla vykonal." Quintus Flaccus HORATIUS

Dnes se mi ani nechce psát o tom, že se těším na víkend. Bylo by to klišé. A klišé nejsou potřebná. Asi tady nechám jen pár slov. Po neštěstí co se stalo na trolejbusové zastávce je mi víc než jasné, že nevíme ani minutu. Stačí porušené kořeny a ...
Zase jsem se přesvědčil, že má člověk žít naplno, aby tady po něm něco zbylo. Nemusí to být zrovna dům. Stačí třeba polibek. Protože se může stát, že nebudete mít koho políbit. Tak líbejte nebo vyrábějte ledové sochy. Hezký víkend.

X+
  Ztrácíš...


                                                        
                                             (komedie M.Poledňákové)
                                                                                                                                                       

...zpět na obsah...

 

 
  19. leden 2009   "Jenom lidé, kteří jsou s rozumem v koncích, pořád o něčem diskutují." Oscar WILDE


Nemám rád slovo stres, natož tak opravdový stres. A teď mám na mysli stres, který si lidé vytváří sami mezi sebou. Je rozdíl mezi stresem tvořivým, pozitivním, co nabudí a stresem trýznivým co deptá, který je vytvářen schválně nebo, promiňte, z blbosti. Pokud je stres vytvářen někým schválně, fajn, dá se to poznat a dá se snažit se tomu člověku vyhnout. Ale pokud je vytvářen z blbosti, tak že to ani sám stresor nepozná, máme tady problém. Bohužel nevím co s tím, nota bene, když se tomu stresu nemůžete z mnoha důvodů vyhnout. Prostě nevím. No nic. Raději napíšu básničku, ať moji dnešní úvahu nezakončuji tak smutně. 


Nesmělý svět 

Ve světě nesmělém,
stírám rosu z víček,
někdy smutně, někdy vesele,
rozsvěcím řadu svíček,
plamínky planou,
vrhají stíny,
nalevo, napravo, stranou,
na lístky kopretiny,
co stojí si tiše,
ve váze řadu dní,
pod níž někdo verše píše,
a svůj sen sní.

 
                                                                                                                                                         

...zpět na obsah...

 

 
  16. leden 2009  "Kdo chce pěkně a klidně spát, musí na tom celý den pracovat." Dušan RADOVIČ


Jasně, že se těším tomu, že skončil pracovní týden. Ono to sice není vidět, ale práce je hodně. Nejvíc není vidět to, že vymýšlíte, přemýšlíte a koumáte. Kdo pracuje v marketingu ví o čem píšu. Pak je vidět, až ta realizace. Mezitím jsou všichni okolo nervozní co z vás vypadne. Z toho plyne ponaučení, že čím kratší je doba od myšlenky k realizaci, tím líp. Tím dřív uvedete věci v život. Tím dřív všechny uklidníte. No a nám se s Tomem podařilo projekt ...pomáháme druhým... uvést do života v rekordně krátkém čase (díky Tome). A ještě víc nás těší, že fotek k vernisáži je připravováno již 12 sad. A že náš šéf se zúčastní také. Tak hezký víkend. Jo a hlasujte.

                   
                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                    ...zpět na obsah...

 

 
  14. leden 2009   "Činnost přináší vždy víc než chytrost." Quintus Flaccus HORATIUS


Dějí se to věci. Na silnici odpoledne sněhu, že se ani nedá jet. Silničáři nikde. Ukrajina se hádá s Ruskem. Rusko s Ukrajinou. EU nad tím nevěřícně kroutí hlavou, zatímco spousta lidí mrzne. Nevidím do toho a ani to nechci komentovat. Jen jedno bych k tomu řekl. Je to o spolehlivosti. O důvěryhodnosti. Když slibujete a sliby neplníte nejste důvěryhodní, nejste spolehliví. Dnes jsme byli s Tomem ve zlínském Canisterapeutickém centru. Projednali jsme tam náš projekt (naznačil jsem ho 9.1.2009), kterým chceme tomuto centru pomoci. Protože si přejeme "vtáhnout" do projektu i naše kolegy z firmy, napadlo nás požádat alespoň 6 kolegů nebo kolegyň, kteří fotí, aby nám zapůjčili některé ze svých fotografií. Tyto fotografie vystavíme u nás ve firmě, zde a také na stránkách zlínského Canisterapeutického centra. O fotkách dáme hlasovat, tak aby jsme se dozvěděli, které fotky jsou podle vás nejhezčí. No a ty následně vydražíme v dražbě. Výtěžek dražby bude předán, jak už jsem napsal, zlínskému Canisterapeutickému centru. Narozdíl od politiků, s Tomem víme, že my svůj slib splníme.

                                       
                                                                                                                                                               

...zpět na obsah...

 


 
  11. leden 2009   "Veškeré své štěstí vlož do okamžiku." André GIDE


Přiznám se - nemám rád zimu. Zvlášť tu zimu plačtivou, s teplotami nad nulou a všude přítomnou břečkou. Letošní zima mě však nevadí. Kupodivu. Nevadí mi ani ty teploty pod mínus 10. Naopak. Nikdy jsem se v zimně kolem sebe moc nerozhlížel. Nezajímalo mě to, protože jsem myslel na teplo a léto. A tak až letos jsem zjistil, že může být i hezká. Že mráz dokáže vykouzlit nádherné věci, že zimní slunce dokáže také hřát, že ... Prostě by se člověk měl i na chvilku zastavit. A pak uvidí úžasné věci. Nebo přijdou samy...

     

         
                                                                                                                                                                     

...zpět na obsah...

 
 

  9. leden 2009   "Štěstí je to jediné, co můžeme dávat, aniž bychom to měli." Mark RUTHERFORD 

 
  Už zcela známé klišé. Jé. Je tu pátek a víkend před námi. Tolik radosti. Všem tu radost z konce týdne přeji. Samozřejmě sobě také. Opráším kamna, neboť v těchto mrazech kolem 20 st. pod nulou elektrickému topení nějak dochází dech. Postupně by došel dech i mé peněžence. Takže přes víkend budu topit v kamnech. Teplo dřeva zahřeje. Praskání hořícího dřeva potěší.
Mimochodem, proč jsem dal vlevo fotku nové budovy rektorátu a knihovny UTB? Je to symbolika pro nápad, moudro. Totiž napadlo nás s Tomem jak pomoci v této době slabším a potřebným. Projekt jsme rozpracovali a uvádíme do života. Jak to bude možné objeví se i na těchto stránkách. Nechci to zakřiknout. Snad se to podaří.
Tedy nejen praskání hořícího dřeva může zahřát a potěšit. 
 


                                                                                                                                                               

...zpět na obsah...  

 

 
  6. leden 2009   "V životě je nanejvýš užitečné, aby ničeho nebylo příliš." Publius Terentius AFER


Bílá

Daruj bílou vločku,
bílý sníh,
bílou kočku,
dětský smích,
bílou báň,
bílý list,
bílou pláň,
knihu v níž lze číst,
bílý kamínek,
bílý šat,
bílý pramínek,
radost s níž jsi spjat.

                                                          

                                                       

                                                                

                       
                                                                                                                                                                     

...zpět na obsah... 
  3. leden 2009   "Někdo musí vyzkoušet, kudy cesta nevede." Rudolf KŘESŤAN


Tak jsem v novém roce zjistil dvě zásadní věci. Ta první se týká ekonomické krize. Předpokládal jsem, že nás krize bude drtit. Opak se stává pravdou. U některých čerpacích stanic je benzín už za 1 Kč, slovy jednu korunučeskou. Sice jen Natural 91, ale Natural 95 bude brzy následovat. Pamatuji si, že kdysi dávno stál benzín 4,80 Kčs, ale korunu...to ne...
Druhá věc se týká obyčejné vody. Vždy jsem si myslel, že voda je určena k pití a ta co k pití není, tak se má převařit, nebo že je užitková. No, není tomu tak. Voda prostě není určena k pití. A já vodu piju. Co už. Hmmm. Tak už ji pít nebudu... Ještěže se mi takto rozšiřují obzory. Ani nevím komu poděkovat.

                         
                                                                                                                                                                   

...zpět na obsah...

 
 

  1. leden 2009   "Humor je, když se navzdory všemu smějeme." Německé přísloví


Dárky jsou rozdány. Radost udělána. Řízky snědeny. Šampaňské vypito. Hlava pomalu přestává bolet a začínáme vnímat realitu. Končí vánoční a novoroční odpočinek. Pomalu se přepínám do "pracovního režimu" s očekáváním věcí příštích. Vyražte do nového roku stejně jako já s vědomím, že když chcete můžete i lítat, že když chcete najdete si svou zlatou rybku a že když nechcete, nejste nikdy na hřišti sami. Tak (si) hrajte ...

 

        

...zpět na obsah...

 

 

 

 

 

 

TOPlist